Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna www.wolumen.com.pl
forum www.wolumen.com.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

radio samochodowe CD-Sony CDX-4180R-problem z końcówką mocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna -> Usterka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mdm
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:00 pm    Temat postu: radio samochodowe CD-Sony CDX-4180R-problem z końcówką mocy Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dostałem od kolegi radio do przejrzenia, bylo kompletnie martwe-wogle nie dalo się włączyć. Po ogledzinach i pomiarach napięc okazalo sie że jest uszkodzony BA3918(stabilizator napięć). Z tym sobie poradzilem. Niestety po złożeniu radia i sprawdzeniu, okazało sie jest problem z dżwiękiem-konkretnie to absolutny brak(cisza)na wszystkich czterech kanalach na wyjściu..Mało tego to dokonałem jescze pomiarów napięć stalych na wyjściach względem masy i niestety też brak.Co moze powodować taką sytuację?
Powrót do góry
End
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najprościej to tak:

Ściągnij notę aplikacyjną końcówki mocy i znajdź który PIN odpowiada za wejście IN danego kanału.
Podłącz głośnik (jakiś stary najlepiej) i dotykaj metalowym śrubokrętem pinów IN.
W ten sposób dojdziesz do tego czy końcówka mocy działa czy też nie.
Powinno pojawić się buczenie/bzyczenie na wyj. po dotknięciu. Jeśli nie, to wniosek prosty.
To taki najprostszy sposób.
Daj znać czy działa.
Powrót do góry
Zbeee
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie pojawi się cokolwiek. Aby mieć pewność, to znajdź wyprowadzenie ST-BY końcówki mocy (w/g schematu jest to końcówka nr.4) i sprawdź czy napięcie tam zmienia się podczas włączania radia - klawiszem, nie podczas włączenia zasilania! "Samochodowe" końcówki mocy włącza się dopiero po uruchomieniu reszty radia, by nie "zżerały" akumulatora...
Jeśli nic tam się nie pojawia - a przy włączonym radiu ma tam być 4,7V - to uszkodzone mogą być: R403, R411, C406 oraz, co będzie bardzo przykre: IC801 Sad .
Powrót do góry
End
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:02 pm    Temat postu: radio samochodowe CD-Sony CDX-4180R-problem z końcówką mocy Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, opisałem najprostszy sposób.
Nie wiem na ile kolega mdm150 jest zaawansowany.
Oczywiście ZbeeGin może mieć absolutną rację...
Powrót do góry
Zbeee
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załączę jeszcze fragment schematu. Sprawdź czy napięcia się zgadzają - z uwzględnieniem 10% tolerancji..
Powrót do góry
mdm
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info,
własnie wczoraj wieczorem wylutowałem tego TDAwczesniej jeszcze przed demontażem pozwolilem se sprawdzic rezytancje wyjść tego ukladu względem masy ,co dziwne miały one bardzo nierówną rezystancję, a an jednym z wyjść odezwal się nawet buzzer w mierniku co może sugerować że uszkodzona na 100% jest na pewno końcówka mocy, ale sprawdze jeszcze obecność napięć sterujuących wzmacniaczem
Powrót do góry
mdm
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.
Radio już naprawilem.Faktycznie końcówka była uszkodzona-TDA7384 wymienilem na TDA7386, bo akurat mialem wymontowaną z innego uszkodzonego sony.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna -> Usterka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group