Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna www.wolumen.com.pl
forum www.wolumen.com.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WS 442 problem z przedwzmacniaczem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna -> Usterka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edzio
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:10 pm    Temat postu: WS 442 problem z przedwzmacniaczem Odpowiedz z cytatem

Witam. Tematów związanych z usterkami i naprawami tych wzmacniaczy jest wiele, ale wydaje mi się, że trafiłem na nietypowy problem...

Tak więc...

Obie końcówki mocy sa sprawne 100%, podając sygnał z karty muzycznej PC bezpośrednio na wej. końcówki mocy (K38 - K39 i K40 - K41) wszytsko gra dobrze czyli k. mocy jest na 100% dobra.

Problem mam z przedwzmacniaczem, robiłem pomiary napięć w różnych miejscach (tam gdzie pokazane na schemacie) i niby są ok...

Włączam opcję GRAMOFON i powoli kręcę gałką głośności rokręcając ją do max. i w tym samym momencie trzymam włożony śrubokręt do gniazga chinch, słychać charakterystyczne zbyczenie tyle, że bardzo cicho...

Regulacja tonów wysokich i niskich działa jak należy, bo słychać zmiany podczas kręcenia.

Oczywiscie to samo na każdej opcji, tyle, że GRAMOFON jako bardziej czułe wejście podaje większy sygnał i lepiej słychać... właśnie gdzieś ten sygnał zanika... gdzies po drodzie do wyjścia przedwzmacniacza.

Pomiar napięć wykazuje, że wszystko niby ok...

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Bo ja już sam nie wiem...

Za odp. dziękuje z góry.
Powrót do góry
GavroNN
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przejdź może sygnałem m.cz przez wszystkie stopnie przedwzmacniacza po kolei, tj. od łączówek k39 (41) przez 99, 20, po kolei wszystkie stopnie na T303, 301, 203 kierując się aż do wyjścia. Może uda ci się w ten sposób sprawdzić gdzie znika sygnał.
Winą może być głupi zaśniedziały przycisk albo też wyschnięty kondensator i wtedy punkty pracy przedwzmacniaczy mogą być takie jak na schemacie.
Nie wiem, ale tyle przynajmniej mogę poradzić.
Powrót do góry
edzio
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej.

Dziękuje za odp. Smile

Prawda jest taka, że chyba lamer jestem, bo złapałem się na takim banale, że głowa mała.

Po prostu ten wzmacniacz nie będzie działał bez zwor które wstawia się między wej. a wyj. korektora graficznego gdy nie jest podłączony...
Ktoś wyciągnął te zwory i dał mi taki wzmacniacz... a ja jak głupek nie wiedziałem co się dzieje, bo nie wpadłem od razu na to.
Ale sprawa jest o tyle dziwna, że miałem już "w rękach" ten sam model i działał bez tych zworek Confused

W każdym razie dziękuje za chec pomocy.
Powrót do góry
GavroNN
Gość





PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEHEHE Smile
A ja patrząc na te zworki na schemacie też nie pomyślałem o nich, a nie raz miałem też takie przygody z RADMOREM i jedną WS-ką, ale po jakimś czasie przyszło olśnienie Idea

3m się Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.wolumen.com.pl Strona Główna -> Usterka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group